Numbrimaailm ja pillimehe elu täiendavad üksteist suurepäraselt, kinnitab Eesti Rahvusringhäälingu finantsjuht ja juhatuse liige ning Väikeste Lõõtspillide Ühingu viiuldaja ja mandoliinimängija Joel Sarv raamatupidajate uudisveebis Raamatupidaja.ee ilmunud loos.
- Finantsjuht ja viiulimängija Joel Sarv Foto: Meeli Küttim
Tartus sündinud ja Tallinnas hariduse saanud Eesti Rahvusringhäälingu pikaajaline fnantsjuht ja juhatuse liige Joel Sarv sattus finantsmaailma justnimelt tänu õpingutele, kui asus 1989. aastal õppima Tallinna Tehnikaülikooli (tol ajal Tallinna Polütehnilisse Instituuti) tootmise planeerimise erialale.
“Läksin sinna õppima koos oma mõndade kamraadidega Ülo Vooglaiu mahitusel ja seda pisut erineva programmiga, mille baasiks sobis majandusteaduskond Vooglaiu hinnangul kõige paremini,” sõnas Joel ja lisas, et Vooglaid pakkus lisaks päris põhjalikku komplekti aineid ja kuna tehnikaülikool kõiki neid ei pakkunud, siis õppis ta ühe semestri Tartu Ülikoolis, kus sai tudeerida psühholoogiat ja sotsioloogiat ehk aineid, mis andsid veidi laiemaid teadmisi. See oli Joeli sõnul ka Vooglaiu üks põhimõtteid, et asju tuleb vaadelda mitme nurga alt, mitte läheneda neile liiga kitsa pilguga - see aitab ka hiljem elus paremini otsuseid langetada.
Joel tõi välja, et õpingute sisse mahtus ka aastake Ungaris Budapestis ja seda ajal, mil välismaal õppimise võimalusi, sealhulgas ERASMUSe programme, veel ei olnud. Ta selgitas, et sealse majandusülikooli juures oli peamiselt Ameerika tudengitest koosnev välisüliõpilaste grupp, kuhu komplekteeriti Avatud Eesti Fondi toetusel ka kümme tudengit Ida-Euroopast. “See oli huvitav periood ja toona aastatel 1991-92 oli Ungari meiega võrreldes tubli sammukese ees, mille nad tänaseks on küll minu hinnangul paraku kaotanud ja läinud tagasi sellesse aega, kus nad olid 30 aastat tagasi.”
Karjääri hüppelauaks sai Pärnu mööblikombinaat
Pärast ülikooli lõpetamist 1993. aastal läks Joel mõneks ajaks tööle tootmisalale Pärnusse sellisesse ettevõttesse nagu mööblikombinaat Vikero, mis oli Joeli sõnul omal ajal üle Nõukogude Liidu kuulsaks saanud baarimööbli tootmisega. Tolleks ajaks oli tegevus keskendunud hoopis Rootsi müüjatele alltöövõtu tegemisega ja toodeti suhteliselt lihtsaid asju – laudu ja toole.
Kuigi sellest ettevõtmisest head nahka ei saanud, siis sealt saadud kogemustepagas oli hindamatu
“Tol hetkel, kui mina sinna tööle läksin, otsis ettevõte pääsemist üsna keerulisest olukorrast ja nii saadeti sinna peale kamp noori ja minu rolliks oli siis finantside haldamine,” selgitas ta ja lisas, et nad püüdsid ettevõttele elu sisse puhuda, aga pisitasa tuli ikkagi teadmine, et sisendhinnad kasvavad mühinal ja rootslased ostsid eelkõige ikkagi odavat hinda, mida kuidagi ei olnud võimalik enam hästi pakkuda, nii et mööblitootmine selles frmas lõpuks hääbus. Joel sõnas, et kuigi sellest ettevõtmisest head nahka ei saanud, siis sealt saadud kogemustepagas oli hindamatu.
Pea kolm dekaadi tööd samas majas
Joel jätkas, et peale seda, 1995. aasta lõpus, tuligi ta tööle Eesti Raadiosse ja samasse majja on ta jäänud tänaseni ehkki küll organisatsioon vahetas nime 2007. aastal, kui Eesti Raadio ja Eesti Raadio ühinesid ja sündis Eesti Rahvusringhääling. Küsimusele, mis on Joeli seal nii pikalt hoidnud, vastas ta, et see valdkond on lihtsalt nii huvitav ja probleemid, millega tegeleda tuleb, on pidevalt uued ja kuigi ta on olnud ühe koha peal, siis elu ümberringi on kogu aeg pidevas muutumises – alates tehnoloogia arengust kuni rollide muutumiseni organisatsioonis.
Seotud lood
Loe tasuta ja anna oma hääl!
Raamatupidaja.ee valib Raamatupidamise Praktiku ajakirja
kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sellel aastal kõige enam mõjutanud professionaali. Tutvu kandidaatidega.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.