Autor: Gregor Alaküla • 25. mai 2021

Positiivne krediidiregister teeb laenud odavamaks

Triniti advokaadibüroo vandeadvokaadid Maarja Pild (vasakul) ja Katri Tomson (paremal). Keskel Bigbank ASi juhatuse esimees ning FinanceEstonia krediidiandjate töögrupi juht Martin Länts.
Autor: Erakogu

Positiivse krediidiregistri abil saaks tavainimene laenusid kergemini võrrelda ja kokkuvõttes võtta odavamat laenu. Maksejõuetud inimesed ei saaks laenu ja tarbija jaoks oleks ka lihtsam pettusi ennetada. Miks meil siis sellist registrit juba olemas ei ole? Kas parem oleks riiklik register või erasektori hallatav register?

Saates "Triniti eetris" räägivad selles kõigest Triniti advokaadibüroo vandeadvokaadid Katri Tomson ja Maarja Pild ning Bigbank ASi juhatuse esimees ning FinanceEstonia krediidiandjate töögrupi juht Martin Länts.

Anname ülevaate sellest, kuidas Eesti praegused seadused ja turuosalised selliseks registriks valmis on, ja arutame, millist kasu kogu ühiskond registrist saada võiks. Samuti räägime uue krediiditeabe seaduse väljatöötamiskavatsusest ning sellest, kas register peaks olema avaliku või erasektori hallatav. Saadet juhib Gregor Alaküla.

Kuula saadet siit:

Jaga lugu
Finantsuudised.ee toetajad:
Liina LeitenFinantsuudised.ee juhtTel: 51 84 004
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077