Uudised Finantsjuhtimise Infoleht

Ebaõigete asendussuhete eest hüvitise saamiseks tuleb hageda ühendavat äriühingut

Kohtuhaamer

Kas äriühingute ühendamisel rakendatud ebaõige asendussuhte eest saab kahjuhüvitist nõuda ainult ühendavalt ühingult äriseadustiku § 398 lg 3 järgi või ka ühendava ühingu juhatuse liikmelt äriseadustiku § 403 lg 6 järgi? Kui esimese järgi on hüvitist saadud, kas saab siis nõuda ka veel teise järgi? Neid küsimusi lahkas kohtuasjas 3-2-1-72-16 riigikohtu tsiviilkolleegiumi kogu koosseis.

Gregori ja Partner OÜ (hageja I) ja OÜ Ordesall Group (hageja II) esitasid 31. detsembril 2012 Harju maakohtule hagi, milles palusid Tarmo Tammelt (kostja) välja mõista hageja I kasuks kahjuhüvitise 173 086 eurot ja viivise ning hageja II kasuks kahjuhüvitise 128 984 eurot ja viivise.

Kahjunõue tugines sellele, et kui Loo Grupp OÜ (äriregistrist kustutatud) ühines 2008. aastal OÜga TreTimber (kustutatud), määrati hagejatele kui väikeosanikele ebaõige osaluste asendussuhe. Ühinemisel tugineti asendussuhete määramisel küll ASi United Corporate Finance (UPCF) koostatud hindamisaktidele, kuid neis kajastati mõlema äriühingu väärtust valesti.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2017, 12:34
ValdkonnaTööpakkumised Kõik tööpakkumised >