Uudised Villu Zirnask, Finantsjuhtimise Infoleht

Plokiahela peamine väärtus finantssektorile ja maailmale

Plokiahel

Kas plokiahelat, millel põhinevad krüptorahad nagu Bitcoin, saab kasutada miljonite vaeste inimeste aitamiseks finantsteenuste juurde? Hiljutised uudised IBM-ilt ja MasterCardilt näitavad, et see on võimalik, kirjutab sotsiaal-riskikapitalist Mir Haque.

Ligikaudu 2,7 miljardil inimesel üle maailma ei ole juurdepääsu rahale, sest neil puudub krediidiajalugu või kontrollitav majanduslik identiteet. Aga nüüd on pangakõlbmatutel inimestel võimalik saada ülemaailmse kapitalituruga ühendust 10-dollarilise Android-telefoni abil, kasutades plokiahelal põhinevaid majandusliku identiteedi platvorme nagu BanQu või Humaniq. Need identifitseerivad isiku võrkkesta skannimise või selfi alusel. Kuna 60 protsendil pankapääsuta inimestest on mobiiltelefon, on see seade ideaalne platvorm arengumaade mahajäänumates piirkondades elavate inimesteni jõudmiseks. Selle sihtrühma turumaht on hiljutiste aruannete kohaselt kokku umbes 380 miljardit dollarit.

Kõige suurem takistus sellele sihtrühmale finantsteenuste pakkumisel on seni olnud maksete koostalitlusvõime puudumine mobiiliraha teenuseosutajate ning kohalike pankade, kaupmeeste ja riigiasutuste vahel. See tähendab, et maapiirkonnas asuv vastuvõtja ei saa digitaalset valuutat kasutada kohaliku valuutana ega seda selleks konverteerida.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2017, 17:07

Finantsuudised.ee toetajad: