Tahtlikud ja tahtmatud eksimused väikeettevõtete majandusarvestuse korraldamises
Autor: shutterstock.com
Eestis on palju ettevõtjaid ja raamatupidajaid, kellel puuduvad piisavad erialased teadmised ning oskused, mis toob kaasa palju pettusi ja vigu, kirjutab Eliis Kahlo TTÜs kaitstud magistritöös „Ettevõtlusega alustamine – tahtlik ja tahtmatu kuritegevus“. Ettevõtlusega alustamine on Eestis liiga lihtne, väidab Kahlo, kes on raamatupidamisteenust osutava äriühingu juht ja ainuosanik.
„Kui juhatusel pole piisavaid teadmisi näiteks raamatupidamise korraldamisest või laiemalt ettevõtlusest toimitakse oma äranägemise järgi, rikkudes palju seadusi. Enamasti ei järgne seaduserikkumistele mingeid sanktsioone, sest Eestis ei kontrollita piisavalt ettevõtjate tegevust ja seaduste täitmist. Selline olukord on ettevõtjate hulgas kujundanud arvamuse, et raamatupidamise korraldamine on ebaoluline. Levinud on arvamus, et sisu ei ole oluline, peaasi et maksu- ja tolliamet oleks rahul ning aruanded tähtajaks esitatud,“ selgitab Kahlo.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Finantsuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.