Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tõnu Palm: majandus võib kukkuda 10 protsenti
Lähimad kvartalid tulevad ettevõtete ja töötajate jaoks rasked ning tänavune majanduslangus võib ulatuda 10 protsendini, kuid järgmisel aastal on majanduses oodata juba mõningast kasvu, ütles Luminori peaökonomist Tõnu Palm.
Palmi hinnangul oleme praegu koroonaviirusest põhjustatud majanduslanguse sügavaimas faasis, kuid reaalne olukord jõuab kohale sügisel. „Samas on juba näha ka mitmeid positiivseid märke taastumisest. Mitmed riigid leevendavad piiranguid ja ka Eestis ning mujal Euroopas on inimesed töökohtadele naasmas. See tõstab üldist kindlustunnet, millest oleneb, kui palju inimesed tarbivad. Tarbimine aga moodustab arenenud riikides 70 protsenti majandustest,“ ütles Luminori peaökonomist.
Sel korral oli Äripäeva Raadio saates "Finantsuudised fookuses" juttu kriisi ajal investeerimisest, millest kõnelesid Luminor Eesti privaatpanganduse jõukuse juht Kalle Kose ning investeerimisblogi Dividend Investor eestvedaja ja endine kauaaegne pensionifondide fondijuht Märten Kress.
Siinsetele kodulaenudele sisendiks olev kuue kuu euribor on viimase kuu jooksul märkimisväärselt kallinenud, peegeldades ühelt poolt oluliselt kasvanud krediidinõudlust ning teisalt pankade kartlikkust eesootava ees.
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm prognoosib sel aastal 9protsendist majanduslangust. Tõus peaks saabuma järgmisel aastal, lausa soovimatult kiireks läheb majanduskasv 2022. aastal.
Kui analüüsis või kirjavahetuses on selgelt kirjas, et tehing tehti sellisel viisil just maksueelise saamiseks, võib see olla väga kaalukas tõend maksustamiseks, ütles maksu- ja tolliameti tulumaksuosakonna juht Madis Laas.