Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus rõhutas Pariisis Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire’iga kohtudes, et Eesti jaoks on oluline säilitada Euroopa Liidu miinimummaksu kehtestamisel õigus otsustada ise selle siseriikliku kehtestamise üle ning samuti soovime, et edasi liigutaks praegu kõrvale jäetud digimaksuga.

- Eesti rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire.
- Foto: Rahandusministeerium
„Liitusime oktoobris OECD maksualgatusega, mis koosnes kahest poolest – üleilmne miinimummaks ja digimaks. Kui miinimummaksu loodab Euroopa Komisjon juba järgmisel kuul kokku leppida, siis digimaks on praeguseks ära kadunud. Nii me OECDs kokku ei leppinud,“ selgitas rahandusminister rahandusministeeriumi pressiteates. „Eesti jaoks on jätkuvalt võtmetähtsusega, et miinimummaksu ja digimaksu kavandaks koos ja ideaalis viidaks ka koos ellu.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.