Autor: Villu Zirnask • 28. aprill 2022

Simulatsioon: järgmised 30 aastat Eesti pensionite ebavõrdsus kasvab, siis hakkab vähenema

Pensionisüsteemi reformide analüüsimine on mitmetahuline teema ja vajab pika ajahorisondi vaadet, kirjutab Magnus Piirits Tartu ülikoolis kaitsmisele tulevas doktoritöös “Eesti pensionisüsteemi reformide mõju pensionide ebavõrdsusele – mikrosimulatsiooni ja tüüpilise agendi mudelite põhine analüüs”. Ta arendab selles mikrosimulatsioonimudelit, millega prognoosib Eesti pensionisüsteemi mõnesid parameetreid 2100. aastani.
Majandusajakirjanik Villu Zirnask

„Paljud riigid on demograafiliste muutuste tõttu tõstnud kohustuslikku pensioniiga ja viinud osa riigi kaetud riskidest tagasi üksikisikutele. Selliste reformide mõjud on küllaltki erinevad, sealhulgas sissetulekute jaotusele – kas suurendavad või vähendavad pensionide ebavõrdsust,“ kirjutab Piirits. „Riikide pensionisüsteemid on erisugused ning riikide demograafiliste, sotsiaalmajanduslike ja kultuuriliste erinevuste tõttu ei ole tõenäoliselt ühtegi parimat pensionisüsteemi kõikidele riikidele.“

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077