Finantsjuhid peaksid keskenduma nendele olulistele punktidele, et kiiresti kohaneda ja täita sel aastal uusi jätkusuutlikkuse ja ESG-ga seotud eeskirju.
Kuna investeeringud jätkusuutlikesse varafondidesse kasvavad, seisavad organisatsioonid silmitsi paljude uute eeskirjadega Euroopas, Ameerika Ühendriikides, Lähis-Idas ja Aafrikas. Uued eeskirjad tagavad, et need fondid moodustavad ettevõtted vastavad tõelistele keskkonna-, sotsiaalsetele ja ettevõtete üldjuhtimise (ESG) kriteeriumitele võrreldes mõne rohepesu versiooniga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte sotsiaalne vastutustundlikkus suurendab reaalselt ärikasumit, aga pinnapealset ESG-tegevust võivad kliendid tajuda lihtsalt rohepesuna.
Enamus maailma suurettevõtetest pooldab süsinikuheite piiramist, kuid vähem on neid, kes teadvustavad kliimamuutuste ohtu nende äritegevusele, näitab KPMG värske ESG ja jätkusuutlikkuse aruandluse uuring. Selle kohaselt pööravad Eesti ettevõtted ESG aruandlusele vähe tähelepanu.
Pangandus on ettevõtlusega tihedalt läbi põimunud, mistõttu on finantssektorist saamas omamoodi ESG-teema eestvedaja.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.