Alates möödunud aasta augustist ei ole hinnatase Eestis enam märkimisväärselt tõusnud ja on alust eeldada, et aasta teises pooles võime näha juba ühekohalisi inflatsiooninumbreid, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik. Kinnisvaraturul toimuvat nimetas ta mõistlikuks rahunemiseks.

- Ülo Kaasik, Eesti Panga asepresident.
- Foto: Eesti Pank
„Toiduainete hinnatõus küll veel jätkub, kuid energia hinnad, nii nafta- kui ka gaasihind, on märgatavalt alla tulnud. Eesti Panga prognoosist näeme, et inflatsioon aeglustub ja jõuab aasta teises pooles lähemale tavapärasemale tasemele,“ rääkis Kaasik Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2023. aasta on alanud maailmamajanduse jaoks taas ebakindlalt, ent iseenesest pole selles midagi uut – taoline ebakindlus on meid saatnud juba koroonapandeemiast saati, kirjutab SEB panga majandusprognoosi kommentaaris majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Eesti majandus pöördus eelmisel aastal langusse ja tänavu läheb hästi, kui tuleme keerulistest oludest nulliringiga välja.
Kui viimasel kahel aastal on eluasemelaenuturg olnud väga aktiivne, siis detsembriks kahandas inimeste ettevaatlikkus ebakindla majanduskeskkonna suhtes ning üldine hindade ja intressimäärade tõus märgatavalt uute eluasemelaenude võtmist, kirjutab Eesti Panga ökonomist Gaili Grüning.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.