Aastase tähtajalise hoiuse intress on alates 5. maist 3.25%. Sama intress kehtib ka kaheaastasele hoiuperioodile. Paindlikumat raha kasvatamist/hoiustamist võimaldav Rahakoguja teenib kasutajale juurde 1.5% aastas.

- Swedbank peakontor Liivalaia tänaval.
- Foto: Andras Kralla
Uued intressimäärad kehtivad alates 5. maist. „Tänavu juba viies intressimäärade tõus on hea uudis kõigile säästjatele – turvalised viisid kogutud raha kasvatamiseks/hoiustamiseks muutuvad aina atraktiivsemaks,” sõnas Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla. „Swedbanki klientide tähtajaliste hoiuste mahud on kasvanud alates 2022. aasta septembrist. Aastatagusega võrreldes on eraklientide tähtajaliste hoiuste mahud suurenenud koguni 58%. Hoiustajate seas kõige populaarsemaks hoiustamise perioodiks on üks aasta – üle 80% uutest hoiuselepingutest on sõlmitud just aastaseks perioodiks. Märgata on, et hoiustajad otsivad turvalist ja kindlat raha paigutuse võimalust ja soovivad praeguses intressikeskkonnas häid intresse pigem pikemaks ajaks fikseerida.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Föderaalreserv tõstis taas intressimäära 25 baaspunkti võrra, kuid andis märku, et kui inflatsiooni langemine jätkub ootuspäraselt, võib see olla praeguse tsükli viimane intressimäära tõstmine, vahendas Yahoo Finance.
Eesti tehnoloogiaettevõte Bolt sõlmis liisingu raamlepingud Luminori ja Swedbankiga, millega pangad tagavad ettevõttele kokku kuni 126 miljonit eurot uute Bolt Drive’i autode finantseerimiseks.
Aktsia avanes aga hoopis langusega
Swedbank Eesti teenis tänavu esimese kolme kuuga puhaskasumina 105,2 miljonit eurot, mis on enam kui kolm korda kõrgem aasta varasemast, Rootsi emapangas kasvas kasum samal ajal üle kahe kolmandiku.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.