6 riiki, enam kui 40 tütarettevõtet ja ligi 4000 tarnijat - sellise väljakutsega seisab silmitsi Tallink EL äriühingute kestlikkuse aruandluse direktiivi täitmisel. Detailne andmete kogumine tehti esimest korda möödunud aastal, saadud tulemus üllatas ettevõtet ennastki.

- Kommunikatsiooni- ja ESG valdkonna juht Katri Link.
- Foto: Tallink
Tallinki detailsete andmete kogumise keerukust ilmestas möödunud aastal eriti selgelt ettevõtte poolt ette võetud kaldaoperatsioonide KHG heitmete kaardistus vastavalt KHG Protokolli nõuetele, mis andmete kogumise ja arvutustega kokku võttis aega neli kuud, kuid tulemus andis faktidel põhineva vastuse, kust ja kui suures ulatuses pärinevad ettevõtte heitmed peamiselt. Kaardistuse tulemus näitas, et kontserni kaldaoperatsioonid tootsid kõigest 2,8% CO2 heidet ettevõtte kogu CO2 heitmetest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.