Autor: Finantsuudised.ee • 19. juuni 2024

Telia juriidilise üksuse juht: Põhjamaades küsivad äripartnerid üha enam infot kestlikkusmõjude kohta

Kui varem oli ettevõtte keskkonnamõjude raporteerimine üldjuhul vabatahtlik ja selleks puudus ka ühesugune standard, siis 2024. aastast on kestlikkusaruandlus (ESG) kohustuslik esmalt suurfirmadele. Kuigi riik aruannete tulemustest andmebaasi ei loo, ei maksa arvata, et tegu on mööduva trendiga, toonitasid jätkusuutlikkuse eksperdid Telia MeetUpi raames toimunud seminaril „Kuidas mõõta oma kestlike tegevuste mõju?“
Telia juriidilise üksuse ja jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kristiina Maasik

„Ei tasu loota, et kestlikkusaruandluse teema läheb mööda ja sellega ei peagi tegelema. Seetõttu on oluline muuta jätkusuutlik mõtlemine loomulikuks osaks ettevõtte igapäevasest toimetamisest,“ rõhutas Telia juriidilise üksuse ja jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kristiina Maasik. Tema sõnul tasub mõjude juhtimisele ja sellele järgnevale aruandlusele läheneda lihtsalt ja loogiliselt – milline on minu ettevõtte mõju keskkonnale, inimestele, äripartneritele. Teisalt tuleb hinnata, kuidas keskkond ja laiemalt ühiskonnas toimuv mõjutavad minu ettevõtte tegevust ning milliseid riske ja võimalusi need minu ärimudeli jaoks loovad. Kui sisuline pool on paigas, siis sealt edasi tuleb liikuda andmepõhiseks.

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077