Keda üllatas valitsuse teade, et algselt 2029. aastast lõppema pidanud ja nõnda juba seadussegi sätestatud käibemaksu- ja tulumaksumäära tõus 22 protsendilt 24 protsendile tehakse ikkagi püsivaks – ei lõpe 2029. aastal?

- KPMG partner ja maksuvaldkonna juht Joel Zernask 11. aprillil Pärnu Finantskonverentsil.
Pakume Finantsuudiste tellijatele kuulamiseks-vaatamiseks KPMG partneri ja maksuvaldkonna juhi Joel Zernaski ettekannet „Milliseid makse maksame 2030. aastal?“ tänavusel Pärnu finantskonverentsil.
Käibemaksu osas osutus Zernaski aimdus õigeks, aga see pole ainus maksuteema, millest ta räägib. Näiteks: 2-protsendine ettevõtte kasumimaks jääb nüüd küll rakendamata, aga kui suur on võimalus, et aastakümne lõpuks see Eestisse võib-olla suuremagi määraga ikka tuleb? Maineka maksueksperdi ettekandest saab vastuse nii sellele küsimusele kui ka teada muudestki Eesti ettevõtete tulevast maksustamist mõjutavatest maksuinitsiatiividest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsus kiitis heaks julgeolekumaksu muudatused: uuest aastast ei hakata maksustama ettevõtete kasumit ega inimeste tulusid alates esimesest eurost, aga käibe- ja tulumaksumääraks saab tähtajatult 24 protsenti.
Maksueelis ei tohi olla tehingu eesmärk
Kui analüüsis või kirjavahetuses on selgelt kirjas, et tehing tehti sellisel viisil just maksueelise saamiseks, võib see olla väga kaalukas tõend maksustamiseks, ütles maksu- ja tolliameti tulumaksuosakonna juht Madis Laas.