2021. aasta ületas tehingute arvu ja mahu poolest eelneva kümne aasta näitajaid, siis selline olukord pikalt kestma ei jäänud. Oodata on rohkem raskest finantsolukorrast tingitud kiirmüüke, mis loob teiselt poolt laienemise võimalusi.

- Advokaadibüroo WALLESS partner Rolan Jankelevitsh.
- Foto: Walless
Investorid valivad sihtettevõtteid hoolikamalt, mis võib tähendada tehingute arvu langust. Tõsi, oma töös ei ole me seda veel täheldanud, kuid see oleks turuolukorda arvestades loogiline areng. Nii et teatud ettevaatlikkus, mis on turul tekkimas, ilmselt vähendab tehingute arvu. Keerulisemale ajale kohaselt näeme tõenäoliselt rohkem raskest finantsolukorrast tingitud kiirmüüke.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Turu ebakindluse ja finantseerimisraskuste tõttu ennustavad advokaadibürood tehingute mahu jäämist aasta esimeses pooles madalaks. Rohkem ettevõtete ülevõtmisi võib oodata aasta teises pooles.
Pikalt planeeritud äriseadustiku muudatused mõjutavad nii väikeettevõtjaid kui suuri ettevõtteid. Seadusemuudatustega tasub tutvuda nii neil, kes alles planeerivad ettevõtet, kui neil, kelle ettevõte on tegutsenud aastaid.
Kuigi finantsteenuste turg on küll reguleeritud, jääb investorile ja teenuse tarbijale endiselt kohustus kontrollida teenusepakkuja tausta ja tagatissüsteeme, märkis advokaat Monika Koolmeister.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.