Brigitta Albertin alustas Baltikas raamatupidaja ja andmesisestajana pea 30 aastat tagasi ning on nüüdseks ettevõtte tegevjuht.

- Brigitta Albertin
- Foto: Meeli Küttim
Albertin lõpetas keskkooli hõbemedaliga ning kuna oli matemaatikas tugev ja armastas juba toona numbreid, otsustas ta minna Tartu Ülikooli majandusarvestust õppima, rääkis ta
Raamatupidajale antud intervjuus. Juhtimist ei läinud ta põhimõtteliselt õppima, sest see tundus keskkooli lõpetanule liiga abstraktne. Alberin muigab, et täna juhib ta ettevõtet, kuid raamatupidamisest ei mäleta enam midagi.
Pärast ülikooli lõpetamist sattus naine 1997. aastal tööle Baltika kontserni, kus otsiti Eesti jaeketi raamatupidamisosakonda andmesisestajat. Töö ammendas end ruttu, kuid õnneks tekkisid kiiresti võimalused äris edasi liikumiseks. Baltika on pea 30 aasta jooksul meeletu muutuse läbi teinud, kuid ühes sellega on muutunud ka Brigitta ametikohad. Sellesse aega mahub muu hulgas Mosaici bränditiimi, ettevõtte kaubavarude planeerimise ning jaekaubanduse, operatsioonide ja müükide juhtimine. Juhatuse liige on ta alates 2021. ja tegevjuht 2022. aastast.
Baltika on oma pea 100-aastase ajalooga üks mainekamaid ettevõtteid Eestis. Veel kümme aastat tagasi oli neil oma tootmine ja viis brändi: Monton, Mosaic, Bastion, Baltman ja Ivo Nikkolo. Tänaseks on alles vaid viimane, olles läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri.
2018. aastast hakkas Baltika aktiivsemalt tegelema ettevõtte restruktureerimise ja äristrateegia muutmisega, hakati brände vähendama ja protsesse üle vaatama. „Protsessid olid liiga pikad ja keerulised, meil ei olnud enam inimesigi, kes oleksid töövoos teatud ülesandeid täitnud. Probleem oli selles, et me mõtlesime liiga suurelt, suure ettevõtte keskselt. Muutuma pidi mõtteviis, et kõike peab tegema sama keeruliselt nagu vanasti, sest nii on alati tehtud. See tuli hästi raskelt, eriti inimeste puhul, kes olid Baltikas kaua töötanud,“ tunnistab naine.
Muutuma pidi mõtteviis, et kõike peab tegema sama keeruliselt nagu vanasti, sest nii on alati tehtud. See tuli hästi raskelt.
Tänaseks on peakontorisse alles jäänud 26 inimest, väga vähesed neist on Brigittaga sama kaua ettevõttes olnud. Sellise optimaalse inimeste arvuga on protsessid muutunud veelgi lihtsamaks ja lühemaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühest küljest on riigieelarve koostamine ja haldamine on rangete etappide ja tähtaegadega protsess. Teisalt nõuab see töö suurt paindlikkust, sest poliitilised otsused võivad jõuda finantsjuhtide lauale ootamatult. Transpordiameti finantsosakonna juhataja Mairi Roots räägib tööst, mis peitub Eesti teede, lennunduse ja merenduse arengut määravate otsuste taga.
Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens esines tänavusel Pärnu Finantskonverentsil ettekandega „Pangast haiglasse – teekond“. Ta rääkis, kuidas ligi 5 aastat arstide juhtimist muutis põlise pankuri ja finantsjuhi maailmapilti. Pakume nüüd kõigile Finantsuudiste tellijatele võimalust Perensi ettekannet vaadata ja kuulata.