Autor: Finantsuudised.ee • 29. mai 2017

Nüüd kindel: panditulumaks jääb ära

IRLi uus juht Helir-Valdor Seeder.
Autor: Raul Mee

Koalitsioonierakondade juhid Jüri Ratas, Jevgeni Ossinovski ja Helir-Valdor Seeder teatasid eile õhtul antud pressikonverentsil, et panditulumaks jääb ära, ülejäänud maksude üle arutelud veel jätkuvad.

„Panditulumaksu ei tule,“ teatas peaminister Jüri Ratas ja kinnitas, et läbirääkimised jätkuvad, sest eesmärk on leida terviklahendus ära jäetud maksudele, vahendab ERR. Kõigi erakondade juhid teatasid, et milleski ei ole veel lõpuni kokku lepitud ja arutelud käivad.

Seeder ütles, et ametiühingud on riigisektori palgatõusu ärajätmist vastustades toetunud puudulikule informatsioonile, meedial ei ole tema hinnangul mõtet juhuslikult tulnud infot laiendada, kokku lepitud otsustest antakse teada.

Täna toimub IRLi eestseisus, mistõttu pühapäeval koalitsioonis IRLi ministrite vangerdusest veel ei räägitud, sest enne peab erakond enda sees küsimuse läbi arutama, samas pole see teema Seederi kinnitusel ka esmaspäevase eestseisuse päevakorras.

Valitsuskoalitsiooni esindajate läbirääkimised ülejäänud maksude asendamiseks jätkuvad kolmapäevani.

Pärast kohtumise lõppu ütles peaminister Jüri Ratas, et koalitsioon otsib jätkuvalt võimalusi ühisdeklaratsioonide ja pakendiaktsiisi muutmiseks ning magustatud jookide maksustamiseks.

Loe pikemalt ERRist.

Jaga lugu
Finantsuudised.ee toetajad:
Daisy PelloFinantsuudised.ee juhtTel: 667 0405
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077