ERRi andmeil toob ärikinnisvaraga tegelev investeerimisfond Eften Real Estate Fund III aktsiad Tallinna börsi põhinimekirja.
- Eften Capitali juht Viljar Arakas. Foto: Andres Haabu
Väidetavalt võib Eften aktsiad börsile tuua juba oktoobri lõpus ja avalikustab börsiplaanid ilmselt paari nädala pärast, kirjutab
ERRi uudisteportaal.
Fondivalitseja Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles
Äripäevale, et ei saa praegu börsileminekust rääkida ega asja lähemalt kommenteerida, sest protsessid alles käivad. Kõik ei sõltu vaid Eftenist ning veel on olulised otsused puudu. Lähemalt saab ta kommenteerida septembri kolmandal nädal, sest siis peaks olukord selgem olema.
„Selles pole iseenesest midagi uut, sest kui me 2015. tegime esimese avaliku emissiooni, siis seal oli prospektis kirjas, et viime fondi kolme aasta pärast börsile. Ja seda on igal kevadel uue emissiooni ajal korratud. Me ei ole seda lubadust investoritele unustanud,“ ütles Arakas.
Real Estate Fund III asutatigi 2015. aastal 10aastase tähtajaga fondina. Sellest esimesed kolm aastat on investeerimisperiood, viis aastat hoidmisaeg ja kaks aastat väljumisperiood. Juba siis teatas Eften aga, et pärast investeerimisperioodi lõppu on plaan fond börsil noteerida, pärast mida muutuks see tähtajatuks.
Ka raha on Efteni kolmas fond kaasanud avalikult, seejuures kaks korda ka suunamata, mõelduna laiale publikule. Tunamullu ja mullu kaasati avalikult vastavalt 13,3 miljonit ja 11 miljonit eurot.
Tänavu kevadel tegi fond olemasolevatele aktsionäridele suunatud pakkumise, millega kaasas 6,3 miljonit eurot. Seejuures märgiti emissioon üle pea neljakordselt, huvi oli Efteni ajaloos rekordiline.
Kevadsuvel toimunud kolmanda avaliku emissiooni käigus kaasatud kapitali investeeris fond Laagrisse rajatavasse uude Selverisse ja Hortese aianduskeskuse kinnistusse, lisaks ehitatakse ümber DSV Riia logistikakeskus ning värskendatakse Saules Miestase välisfassaad.
Seotud lood
Alternatiivse investeerimisfondi EfTEN Real Estate Fund III ASi äsja lõppenud emissiooni laeks seati 3,5 miljonit eurot. Pakkumine märgiti aga 5,7kordselt üle: kokku laekus avaldusi 1,5 miljonile aktsiale ehk 21 miljonit eurot.
Kapitaliturgude arendamise hoovad on riigi käes, kirjutab Tallinna börsi juht Kaarel Ots.
21. sajandil on maailma aktsiaturgude keskmine aastane reaaltootlus seni (2000–2016) olnud 1,9% aastas, selgub väljaandest Credit Suisse Global Investment Returns Yearbook 2017.
Tänavuse aasta esimene kvartal oli Euroopas börsile tulemise (IPOde) poolest üle veerandi võrra parem möödunud aasta esimesest kvartalist. Ettevõtted said IPOdega 4,5 miljardit eurot kapitali (aasta varem 3,5 mld eurot). Toimus 53 IPOt (aasta varem 50).
Juba mõni aasta tammub Eesti ettevõtete tehinguturg paigal, kuid investeerimisnõustajate ja advokaatide sõnul on õhus tunda kevade lõhna.