Nende ridade kirjutamise ajal räägiti Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis, palju Brüsselis suurte kliimaeesmärkide täitmiseks kavandatavatest finantsmehhanismidest. Plaan on Euroopa 2050. aastaks süsinikuneutraalseks muuta ja selleks tuleb lähema kümne aasta jooksul eri mehhanismide kaudu sellesse suunata vähemalt triljon eurot. Võrdluseks: kõigi ELi valitsuste võlg on praegu kokku umbes 1,3 triljonit eurot.
Niisiis, plaan on võimas. Kuigi kogu sellesse suunatav raha pole n-ö uus raha, vaid oleks nii või teisiti kuidagi kulutatud ja investeeritud, tasub igal ettevõtjal mõelda rõhuasetusele. ELi rohelise kokkuleppe investeerimiskava on veel üks tegur, mis toob lähemale murdepunkti, mille järel lõhe teie tarbijate jutu ja tegude vahel hakkab vähenema. See tähendab: kasvaval määral nad mitte üksnes ei räägi, et peavad ettevõtete keskkonnasäästlikkust oluliseks, vaid teevad sellest lähtudes ka oma ostuotsuseid.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Finantsuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.