Sarnaselt tervisega võtab ka majanduse vaktsineerimine aega. Millal ja millist majanduse taastumist on praeguste prognooside kohaselt ning maailmas toimuvaga seoses oodata, arutasid Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm ja Alexela juhatuse liige Alan Vaht Äripäeva raadio saates „Finantsuudised fookuses”.

- Alexela juhatuse liige Alan Vaht Äripäeva, saatejuht Paavo Siimann ja Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm
Tõnu Palmi sõnul on oodata sellelt aastalt kerget taastumist ning juba aasta teises pooles on olukord selgelt paranemas. „Sarnaselt eelmisele aastale leevendub ühel hetkel pandeemia ja oma osa on siin täiendaval vaktsiiniabil. Kui septembris peaks meid tabama kolmas laine, on lootust, et selleks ajaks on inimestel rohkem immuunsust ning seega võiks kolmandas kvartalis tagasilöök ära jääda. Mõnevõrra kiirem saab olema majanduse taastumine USA-s, kuhu on saabumas fiskaalne 900 miljardi dollari suurune abipakett ning kuivõrd senati ülekaal on demokraatidel, tulevad diskussioonile taristuinvesteeringud ja täiendavad toetused. Aga selliste asjadega peab olema ettevaatlik, sest enamasti kipuvad need olema viiteajaga. See on nagu pandeemiaga - vaktsiin töötatakse küll välja, aga pandeemiast taastumine on ebaühtlane. Seega võib öelda, et majanduse laiapõhjalist normaliseerimist ja kriisieelsele tasemele jõudmist on oodata pigem järgmise aasta esimese kvartali lõpuks.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“