FinanceEstonia liikmete initsiatiivil koostatud abimaterjali eesmärgiks on toetada ettevõtteid rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskide hindamisel. Suunistele on tagasiside andnud Finantsinspektsioon, Rahapesu andmebüroo ja Rahandusministeerium.

- Autorite sõnul on vajadus sektoriülese koostöö ja valdkonna maine parandamise järele suur.
- Foto: Liis Treimann
Kaardistustöö eesmärk on lihtsustada ning ühtlustada rahapesuga seotud riskide tuvastamist ja hindamist kogu sektoris. Rahapesu tõkestamiseks kohustuvad kõik krediidiandjad hindama, millised riskid seonduvad nende tegevusega. Kasutusele tuleb võtta sobivad meetmed tuvastatud riskide maandamiseks. “Rahapesuvastase võitluse alguspunkt on saada aru, millised asjaolud riskitaset mõjutada võivad. Panime kokku materjali, mille eesmärk on turuosaliste teadmised ja kogemused koondada. Keskendusime just krediiditurul tegutsejate riskitaset mõjutada võivatele teguritele. Usume, et juhendi olemasolu annab tõuke ka täiendavale koostööle riskide maandamiseks sobivate lahenduste leidmisel,“ selgitas materjali üks autoreid, Gerly Lõhmus IPF Digitalist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.