Avatud panganduse teenused said võimalikuks tänu 2018. aastal jõustunud Euroopa Liidu makseteenuste direktiivile PSD2 (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv), mille eesmärk on luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi.
18–25aastaste Swedbanki klientide seas läbi viidud üleuuringust selgus, et mõnda teist finantsteenuste pakkujat kasutab 32% vastajatest.
Foto: Andres Haabu
Esimese pangana Eestis avatud panganduse teenuseid pakkuma hakanud Swedbank näeb oma klientide seas kasvavat huvi. Swedbanki internetipanka on lisatud ligi 7000 teise panga arvelduskontot. Eelmisel nädalal tegid Swedbanki kliendid 75 000 euro eest makseid oma teiste pankade kontodelt, kasutades selleks Swedbanki internetipanka.
“Pankadel on kriisist taastumisel oluline roll, sest on palju sektoreid, kes vajavad praegusest majanduskasvust osasaamiseks ja elujõulisuse taastamiseks käivitavat rahasüsti. Uuringu tulemustest on aga näha, et pankade keskendumine traditsioonilise tegevusmudeliga suurtele firmadele on jätnud väikeettevõtted nõrka positsiooni,“ lisas Klettenberg.
„Inimesed on üha rohkem huvitatud nii rahaliselt kindlustatud pensionipõlvest kui ka keskkonnasäästlikuma elu elamisest. Seega oleme astunud järgmise sammu ja pakume klientidele võimalust koguda endale sääste jätkusuutlikult," kommenteerib Luminori Baltikumi pensioniüksuse juht Rasmus Pikkani.
Eelmisel nädalal Eesti Panga korraldatud maksekeskkonna foorumil räägiti Eesti maksekeskkonna digitaliseerimise eesmärkidest, mille üks prioriteete on väikeettevõtjate toetamine digitaalsete makselahenduste kasutuselevõtmisel.
Kinnisvaraarendusi rahastav investeerimisettevõte Vanagas Asset Management UAB alustas 3 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni avalikku pakkumist. Võlakirjaemissiooni programmi kogumaht on kuni 8 miljonit eurot. Võlakirjad lunastatakse 29. oktoobril 2027 ning investoritele pakutakse 10% aastast tootlust.