Uuring: inimesed valiksid palgatõusu asemel tööandjapensioni
Küsitluses paluti inimestel hinnata viie palli skaalal nelja erinevat tööhüvitist: täiendavad puhkusepäevad, tervisekindlustus, tööandjapension ja vahetumat hüvitist nagu ettevõtte sõiduauto, töötelefon jm.
Luminori poolt Balti riikides korraldatud uuringust selgus, et eestlased väärtustavad pikaajalisi tööhüvitisi – täiendavaid puhkusepäevi, tervisekindlustust ja tööandjapensioni – rohkem kui lühiajalisi hüvitisi nagu ettevõtte sõiduauto või töötelefon. Ühtlasi hinnatakse tööandjapensionit kõrgemalt ka tavalisest palgatõusust.
SK ID Solutionsi rahvusvahelise autentimisvahendite uuringu viis läbi uuringufirma RAIT Baltikumis, Soomes ja Rootsis. Valimi suurus kokku oli 5048 inimest.
“Pankadel on kriisist taastumisel oluline roll, sest on palju sektoreid, kes vajavad praegusest majanduskasvust osasaamiseks ja elujõulisuse taastamiseks käivitavat rahasüsti. Uuringu tulemustest on aga näha, et pankade keskendumine traditsioonilise tegevusmudeliga suurtele firmadele on jätnud väikeettevõtted nõrka positsiooni,“ lisas Klettenberg.
Eestlaste liikuvus on viimaste aastakümnetega märgatavalt kasvanud – töö-, õppimis- ja elukohamuutused üle riigipiiride on muutunud tavapäraseks. Kuid mis juhtub siis, kui inimene on elanud mitmes riigis ja jätnud vara laiali üle maailma? Kuidas toimub pärimine, kui ühed pärijad elavad Eestis, teised Soomes ja kolmandad on jäljetult kadunud?