Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile seadusemuudatuse d, et vähenda vajadust 1- ja 2sendiste kasutamiseks – nendega makstakse poes ostude eest harva, kuid nende tootmise ja käitlemise mõju keskkonnale on suur.

- Pärast seaduse jõustumist poes enam väikseid sente tagasi andma ei hakata.
- Foto: Andras Kralla
Muudatuste tulemusel saab ka edaspidi poes maksta 1- ja 2sendistega, kuid vahetusrahana neid enam tagasi ei saa, kuna ostukorvi maksumus ümardatakse sularahaga tasudes lähima viie sendini. Üksiku toote või teenuse hinda ostukorvis ei ümardata, vaid ainult ostu lõpphinda. Reeglite kohaselt ümardatakse poekassas lõplik ostusumma, mis lõpeb ühe, kahe, kuue või seitsme eurosendiga, allapoole, ning summa, mis lõpeb kolme, nelja, kaheksa või üheksa eurosendiga, ümardatakse ülespoole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.