
- Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu juht Kai Realo
- Foto: Andras Kralla
Eesti Tööandjate keskliidu hinnangul ei tohi lõhkuda riigifirmade nõukogude liikmeid valiva nimetamiskomitee süsteemi. See on aidanud riigile kuuluvate ettevõtete juhtimist professionaalsemaks muuta ja etteheited selle tööle on mõistetamatud.
Viimased avalikkuse ette jõudnud näited juhtumid riigile kuuluvate äriühingute probleemidest näitavad Eesti Tööandjate keskliidu volikogu juhi Kai Realo sõnul selgelt, et riik ei ole olnud selliste ettevõtete jaoks hea omanik. Liiga palju vahetuvaid ministreid, asekantslereid ja ametnikke ning poliitikate muutuseid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavusel
Pärnu Finantskonverentsil esinev Omniva nõukogu esimees Helo Meigas kommenteerib lühiintervjuus Finantsuudistele Nordica erikontrolli aruannet ja räägib, mis teda äriühingu nõukogu liikme töös köidab. Finantskonverentsil astub Meigas üles ettekandega „
Kuidas parimal viisil tagada ettevõtte juhatuse ja nõukogu koostöö? Näiteid Omnivast ja mujalt“.
Põhipalk on fikseeritud summa, aastane tulemustasu määratakse tulemustasustamise süsteemi järgi ning lisahüved on seotud töövajadustega – süsteem on selge ülesehitusega ja läbipaistev. Nõnda kirjeldab Eesti riigiettevõtete juhtide tasustamist Sten Mattias Oksaar mullu Tartu ülikoolis kaitstud magistritöös „Riigi osalusega ettevõtete tippjuhtide hüvitamine Eesti näitel“.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.