SEB Baltimaade finantsjuhtide uuringus osalenud Eesti ettevõtetest on 34 protsenti juba välja töötanud kliima üleminekukava. Lätis ja Leedus on nende osakaal veidi väiksem, 25 protsenti.

- SEB korporatiivklientide jätkusuutlikkuse nõustamisjuht Jelena Torim
Üleminekukava (climate transition plan) on strateegiline tegevusplaan, mis kirjeldab, kuidas ettevõtted kavatsevad liikuda kestliku majanduse suunas ja kohandavad oma tegevust kliimaneutraalsuse saavutamiseks 2050. aastaks, järgides globaalseid kliimaeesmärke, eelkõige Pariisi kliimakokkulepet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Komisjon valmistab ette „omnibuss-ettepanekut“, mis on mõeldud vähendama aruandluskohustusi mitme EL-i direktiivi raames. Nendeks on taksonoomia määrus, ettevõtete kestlikkusaruandluse direktiiv (CSRD) ja ettevõtete kestlikkuse hoolsuskohustuse direktiiv (CS3D).
Rahandusprofessor Aswath Damodaran esitab oma värskes artiklis kestlikkusejuhtide liigituse ning soovitab: “Kui oled ettevõtja, kellele läheb korda planeet, siis saada jätkusuutlikkuse konsultandid minema ning lõpeta ärimudelite kohandamine avalikustamisnõuete täitmiseks. Ja kui juba sellega tegeled, võib kaaluda ka kestlikkusejuhi lahti laskmist (kui ta just pole Yoda).“
Balti riikide juhtiv laenuvõrdlusplatvorm Altero on laiendamas oma koostöövõrgustikku Eestis, tuues klientideni veelgi rohkem paindlikke ja konkurentsivõimelisi laenupakkumisi. Hiljuti liitusid platvormiga Citadele pank ja Mogo, kes pakuvad Eesti turul väikelaene.