Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuidas investeerida roheliselt?
Et saavutada 2050. aastaks Euroopas kliimaneutraalne majandus, tuleb igas valdkonnas tööstusest rahanduseni selle nimel pingutada. Tänavu tuleb riikidel jõuda oluliste kokkulepeteni, kirjutab Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.
Valdis Dombrovskis.
Foto: FRANCOIS LENOIR
Tänavu ühinesid miljonid noored kogu maailmas, et avaldada meelt seoses kliimamuutustega. Demonstratsioonidel nõudsid nad sõnade asemele tegusid, et parandada planeedi olukorda enne, kui on liiga hilja. Kliimamuutused olid oluline teema ka hiljutistel Euroopa Parlamendi valimistel. Nooremal põlvkonnal on õigus, kui nad ütlevad, et vaatamata Euroopa Liidu kindlale kavatsusele saavutada seatud kliimaeesmärgid oleme ikkagi sabassörkijate hulgas.
Oxfordi ülikooli vanemteadur ja Cambridge’i jätkusuutlikkuse juhtimise instituudi vanemkonsultant Kate Raworth vaidlustab vana mõtteviisi majandusest ja arendab uusi jätkusuutlikke mudeleid majanduse kasvuks.
Kapitaliturgude liidu arendamise kõrvaleesmärk on muuta rahastamine rohkem keskkonna ja jätkusuutlikkusega arvestavaks. Mida Euroopa Komisjon selleks teha kavatseb?
Võitluses kliimamuutusega on ühed meie võimsamatest relvadest Euroopa ja maailma kapitaliturud, kuid samas on need ka kõige enam tähelepanuta jäetud, arvab Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.
Raamatupidaja ülesanded võivad ulatuda lihtsast andmesisestamisest kuni finantsjuhi pädevuseni, samuti kõigub rnende palgavahemik viiesajast eurost kuni mitme tuhandeni, tõdes raamatupidamisfirma Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis. Ometi on kordades olulisem see, milline on raamatupidaja pädevus.