Bigbank ASi juhatuse liikme ja finantsvaldkonna juhi Argo Kiltsmanni sõnul on neil vajaduse korral kriisistsenaariumid valmis.
- Argo Kiltsmann Foto: Bigbank AS
Augusti lõpus avaldas Statistikaamet 2019. aasta II kvartali Eesti majanduse kasvunumbri ja tulemuseks oli soliidne 3,6% – seda mitmete ekspertide ninanipsuks, kes ootasid nõrgeneva välisnõudluse ning ebakindlust tekitavate teemade nagu Brexit ja kaubandussõda negatiivset mõju juba ka Eesti majanduskasvule. Antud tulemus tõestas aga taaskord kahte asjaolu: esiteks, et väliskeskkonna mõju jõuab Eesti majanduskasvu numbritesse viitajaga ning muutunud kujul. Ja teiseks, et poliitiline ebakindlus iseenesest ei ole piisav tegur, et majandust langusesse või veel vähem kriisi tõugata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majanduslanguse ootusest hakati rääkima juba mitu aastat tagasi, viimasel ajal on pangad väljastanud majanduskasvu aeglustumise prognoose. Ka juhtivad finantseksperdid ootavad uuel aastal majanduse mõõdukat jahenemist.
Bigbank ASi uus ning neljas juhatuse liige on Argo Kiltsmann, kes on varem töötanud lisaks Bigbankile ka SEB Pangas. Argo Kiltsmanni juhatuse taseme vastutusala on finantsvaldkonna juhtimine.
Küsisime Eesti juhtivatelt finantsekspertidelt, kas majandus järgmine aasta jaheneb ja kuidas selleks valmistuda. Admiral Marketsi juht Sergei Bogatenkovi sõnul ei tohi kriisi karta.
Majanduskasvu täpne prognoosimine on küllalt tänamatu ülesanne, kuivõrd see sõltub nii kohalikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasemel paljudest teguritest, sh üha enam sellistest, mida on traditsiooniliste majandusteoreetiliste vahenditega keeruline mõõta või modelleerida, kirjutas Merko Ehituse finantsüksuse juht Priit Roosimägi.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.