ESG tõusmisega päevakorda ning kestlikkusele suunatud käitumise olulisuse laiema teadvustamisega muutub vastutustundlik käitumine ja avatus järjest aktuaalsemaks. Selle üheks osaks on ettevõtte maksukäitumine.

- KPMG maksunõustaja Olga Lavrova.
- Foto: KPMG Baltics
Viimasel kümnendil on hakatud rääkima, et maailma on vallutamas uus religioon – dataism, mille keskmes on idee võimalikult paljude andmete avalikustamisest, andmevoo täielikust vabastamisest ning andmete efektiivsest töötlemisest. Kuigi dataism on saanud kriitikat eelkõige selle osas, et ähvardab võtta inimkonnalt iseseisva otsustusvõime ja -tahte, usutakse, et lõppkokkuvõttes peaks see filosoofia andma tõuke teadusrevolutsiooni edasisele arengule, mille potentsiaal on seninägemata suur. Seejuures saavad kõige suuremat kasu need inimesed, ühiskonnad ja süsteemid, kes kõige rohkem andmete avalikustamisse ja töötlemisse panustavad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksu- ja tolliameti tellimusel läbi viidud maksutahte uuringust selgus, et 91% Eesti elanikest tunneb, et maksude maksmine on nende kui kodanike tähtis kohustus ning 90% inimestest mõistab, et maksude eest saadakse riigilt vastu teenuseid.
Ehkki lähimal paaril-kolmel aastal ei ole oodata pea ainsatki raamatupidamise aruandeid puudutavat olulist muudatust, tasub üha reglementeeritumas maailmas siiski kursis olla ka muudatustega, mis kujundavad aruandlusmaastikku börsil noteeritud ettevõtete seas ning on ees ootamas ka noteerimata suurettevõtteid, kirjutab PwC juhtivaudiitor ja raamatupidamise nõustamisteenuste juht Janno Hermanson.
Pangandus on ettevõtlusega tihedalt läbi põimunud, mistõttu on finantssektorist saamas omamoodi ESG-teema eestvedaja.
Maksueelis ei tohi olla tehingu eesmärk
Kui analüüsis või kirjavahetuses on selgelt kirjas, et tehing tehti sellisel viisil just maksueelise saamiseks, võib see olla väga kaalukas tõend maksustamiseks, ütles maksu- ja tolliameti tulumaksuosakonna juht Madis Laas.