Autor: Pille Ivask • 28. juuni 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Jack Ma soovitab: õpi statistikat

Foto: pixabay.com
Alibaba juht Jack Ma ütleb, et noored peaksid üha enam tähelepanu pöörama andmeanalüüsitehnikate õppimisele.

Ma on varem avalikult öelnud, et 30 aasta pärast on tehisintellekt inimesega 1:0 teinud. See omakorda tähendab, et inimesed jäävad justkui ajale jalgu ning seetõttu lüheneb tööpäev ja kahaneb ametite arv, milles inimene tehisintellekti võiks potentsiaalselt edestada.

„Näha on, et uus laine on tulekul. Töökohad kaovad. Need, kes suudavad muutustega kaasas käia, saavad edukaks, need, kes ei suuda, ei saa,” on Ma kindel ning lisas, et kohanemisvõimetutel inimestel saab tulevikus väga raske olema.

Ma leidis, et seetõttu peavad juba noored valmistuma ette selleks, et tulevikus edukas ja konkurentsivõimeline olla. Ta on veendunud, et varsti lähevad eriti hinda just andmeanalüüsiga seotud oskused. „Tuleviku maailm on justkui üks suur andmebaas. Ma usun, et praegune on andmeajastu algus,” ütles ta.

Ma märgib, et Alibaba on tuleviku jaoks juba ettevalmistusi tegemas ja kogub aktiivselt oma kasutajate kohta andmeid. Kui ta Alibaba andmekogusid vaatab, mõistab ta enda sõnul, missugune tulevikumaailm võiks välja näha. „Me usume, et andmed ning andmestikud on inimese elu silmas pidades väga olulised. Asjade internetiga on tulevikus kõik ühendatud,” ütles ta.

Teisedki usuvad andmeajastusse

Ma pole mõistagi ainuke tippjuht, kelle lennukad tulevikumõtted meediaveergudele jõudnud on.

Ka Tesla ja SpaceXi juht Elon Musk on rõhutanud, et andmeanalüüsil saab tulevikus olema väga oluline koht. Teadupärast on Musk end kaasanud projekti, mille eesmärk on ühendada inimese aju arvutiga, mille pikemaajalisem eesmärk peaks olema see, et inimene hakkab kiiremini ja efektiivsemalt mõtlema.

Microsofti asutaja Bill Gates on samuti tõdenud, et tulevikus on eelis neil, kellel on andmed ja kes oskavad neid töödelda. Mida rohkem me teame, seda suurem on tõenäosus, et õnnestub võidelda erinevate haigustega ja muuta inimeste elukvaliteeti palju paremaks.

Google’i emafirma Alphabeti juht Eric Schmidt ja Google’i ühe asutaja Larry Page’i nõunik Jonathan Rosenberg on samuti tõdenud, et noored ning töötavad professionaalid peaksid panustama andmeanalüüsitehnikate õppimisele.

Schmidt on sealjuures öelnud, et oluline on osata kasvõi peamisi analüüsitehnikaid ja omada arusaamist sellest, kuidas statistika töötab. Lisaks on vajalik, et inimesed oskaksid teha üldistusi suurte andmekogude kohta.

„Ma arvan, et andmeanalüüsi alustest aru saamine on äärmiselt oluline, pidades silmas järgmist põlvkonda. See on suund, kuhu maailm liigub,” ütles Schmidt.

Allikas: Äripäev

Finantsuudised.ee toetajad:
Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Marge AasalaidFinantsuudised.ee juhtTel: 52 80 443
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077