Kriis on, kuid sellest väljatulemiseks tuleb hoida oma allesjäänud töötajaid, sest ilma nendeta on plaanide elluviimine võimatu, tõdesid juhid Pärnu finantskonverentsil. Oluline on siiski hoida ka rahapuhvrit.

- Juhid nentisid Pärnu finantskonverentsil, et oluline on kriisis säilitada rahapuhvrit, kuid hoida seejuures oma töötajaid.
- Foto: Raul Mee
„Kui inimene on keldris kuus kuud töötanud, siis tehke temaga koos üks jooksuring ja ärge tema palka vähendage,“ vastas Bigbanki juhatuse liige Argo Kiltsmann Äripäeva peadirektor Igor Rõtovi küsimusele, et mida ta finantsjuhtidele täna soovitaks. „Inimesed on kindlasti kõige tähtsamad, ilma nendeta ei tee te midagi ära – plaan võib olla, aga keegi peab selle ka ellu viima,“ rõhutas Kiltsmann.
Seotud lood
Finantsjuhid kogunevad Pärnus juba 22. korda, et kuulata kasulikke ettekandeid, olla kursis uute trendidega finantsmaailmas ning äsjaleitud ja taasavastatud kolleegidega mõnusas õhkkonnas suhelda.
Majanduskasvu täpne prognoosimine on küllalt tänamatu ülesanne, kuivõrd see sõltub nii kohalikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasemel paljudest teguritest, sh üha enam sellistest, mida on traditsiooniliste majandusteoreetiliste vahenditega keeruline mõõta või modelleerida, kirjutas Merko Ehituse finantsüksuse juht Priit Roosimägi.
Bigbank ASi juhatuse liikme ja finantsvaldkonna juhi Argo Kiltsmanni sõnul on neil vajaduse korral kriisistsenaariumid valmis.
Ettevõtluses ei ole olemas hetke, mil raamatupidamist pole vaja. Isegi siis, kui tegevust ei ole, tuleb vähemalt kord aastas kõik terviklikult üle vaadata, esitada vajalikke aruandeid ja deklaratsioone. „Raamatupidamine on baasvajadus– see on nagu elekter, mille kadumine annab kohe tunda,“ ütleb raamatupidamise ja palgaarvestuse teenust ning maksukonsultatsioone pakkuva Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis.