Eesti majandus ületas kriisieelse taseme juba selle aasta alguses ja majanduse taastumine on Euroopa kiireimate seas
Eesti majanduskasv jääb tänavu suurusjärku 5–8% ja järgmisel aastal 4–5%. Tänavust majanduskasvu mõjutab tugevalt see, kui palju inimesed suunavad sääste tarbimisse. Majandusolude paranemine Eestis ja teistes riikides kiirendab ajutiselt hinnakasvu. Inflatsioon on sel aastal 2,5–2,7% ja järgmisel 2,8–3,3%. Samal ajal langeb tööpuudus juba 2022. aastal alla 5% ehk kriisieelse taseme lähedale. Keskmise palga kasv püsib lähiaastatel üle 5%, sest vaba tööjõudu napib.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Panga president Madis Müller rääkis täna hommikul Pärnu Finantskonverentsil Eesti panganduse ja majanduse hetkeseisust. Ta andis ülevaate, mis meid lähitulevikus majanduses ees ootab.
Estonian Business Schooli majandusteooria professor Kaire Põder tõdeb, et kuigi Eesti noorukitel on väga head finantsteadmised, siis on nende finantskäitumises arenguruumi.
Eesti Panga president Madis Müller ütles neljapäeval riigikogus peetud kõnes, et Eesti majandusel on viiruskriisis läinud kardetust paremini ja majanduses on juba taastumas kriisieelne kasvurada.
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul on kriisi mõju Eesti majandusele olnud eeldatust väiksem.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.