Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste AS ning tehnoloogiettevõtte R8 Technologies vahel sõlmitud lepingu kohaselt laieneb tehisintellektipõhine energiajuhtimine kõikidele Mainor Ülemiste hallatavatele ärihoonetele, tuues kaasa olulise energiasäästu kokku ligemale 78 000 ruutmeetril kontoripindadel.

- Ülemiste City
- Foto: Andras Kralla / Äripaev
„Tänapäevaste hoonete juures on juba rajamishetkel energiatõhusus ning maksimaalne jätkusuutlikkus iseenesest mõistetavad eesmärgid, mida on rakendatud aastaid. Rohkemgi veel – tegemist on igapäevase standardiga. Näiteks viimati Ülemiste Citys valminud Alma Tominga maja on projekteeritud ja ehitatud vastavalt energia- ja keskkonnasäästlikkuse LEED-kuldsertifikaadi nõuetele, roheenergiat kasutavale hoonele on samuti paigaldatud päikesepaneelid ning kasutatakse kaugkütte- ja jahutuse süsteemi. Üürnikudki eeldavad, et neile pakutavad büroopinnad on ressursse säästvad,“ selgitas Mainor Ülemiste ASi juhatuse esimees Ursel Velve.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtluses ei ole olemas hetke, mil raamatupidamist pole vaja. Isegi siis, kui tegevust ei ole, tuleb vähemalt kord aastas kõik terviklikult üle vaadata, esitada vajalikke aruandeid ja deklaratsioone. „Raamatupidamine on baasvajadus– see on nagu elekter, mille kadumine annab kohe tunda,“ ütleb raamatupidamise ja palgaarvestuse teenust ning maksukonsultatsioone pakkuva Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis.