Septembris möödus 50 aastat Milton Friedmani kuulsa essee „Äriettevõtte sotsiaalne vastutus on suurendada oma kasumit“ ilmumisest New York Timesis. Friedman vaidles selles ettevõtete sotsiaalset vastutust jutlustavate inimestega, öeldes, et nende visioon erineb otsesest sotsialismist ainult uskumises, et kollektivistlikke eesmärke saab saavutada ilma kollektivistlikke vahendeid kasutamata.
Peaaegu pooleks aastasajaks jäigi peale Friedmani arusaam, aga viimasel ajal, nagu ka Finantsuudistes aeg-ajalt oleme kirjutanud, läheb üha enam moodi sotsiaalselt vastutustundlik investeerimine. See tähendab – kasvab investorite hulk, kes nõuavad, et nende investeering ei oleks mitte ainult kasumlik, vaid ka sotsiaalselt vastutustundlik, poleks vastuolus keskkonna või inimarengu eetiliste põhimõtetega.
Seotud lood
Praegu on ideaalne aeg enese täiendamiseks. Finantsuudiste koolituste soodushinnad leiad siit.
Kas ja milliste maksude ning keskkonna- ja energiatasude poolest on Eesti tööstussektor oluliselt erinevas (halvemas) konkurentsiolukorras võrreldes teiste riikidega, uuris Deloitte Advisory tänavu riigikantselei strateegiabüroo tellimusel tehtud uuringus.
Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut uuris tänavu juunis, kuidas koroonaviiruse kriis mõjus kohaliku toidu väiketootjatele. Probleemide hulgas nimetasid mõned tootjad ka ostjatelt raha laekumise viibimist.
Selle aasta jooksul – mais ja augustis – jõustus hulk pikalt kavandatud muudatusi seoses osaühingute osade võõrandamisega. Muudatuste eesmärk oli osade võõrandamise lihtsustamine ja eelkõige välismaalastele Eesti iduettevõtetesse investeerimise lihtsamaks tegemine.
Kõige rängemad ja kallimad nõuded tekivad ettevõtte ja lahkunud juhatuse liikme vahel, näitavad kindlustusandmed. Samas pole ilma riske võtmata võimalik äris edukas olla, ütles advokaadibüroo Sorainen partner Norman Aas.