Creditinfo pankrotiuuringust selgub, et ainult maksuvõlgade või maksehäirete jälgimisest enam ei piisa.

- Ettevõtte pankrotti kuulutav kohtuhaamer võib mõne koostööpartneri jaoks lüüa ootamatult.
- Foto: Sven Arbet
2020. aastal kasvas Eestis esimest korda kümne aasta jooksul märkimisväärselt pankrotistunud ettevõtete hulk (26%), kuid lähiaastatel on oodata koroonakriisi mõjul veelgi suuremat pankrottide arvu. See tähendab, et koostööpartnerite valikul tuleb olla hoolas ja vaadata enne lepingusse minemist eriti hoolikalt ettevõtte finantsandmeid, kirjutab Creditinfo eelmisel nädalal avalikustatud pankrotiuuringu jätkuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kokku ulatub ärinõustamisvaldkonna maksuvõlg miljoni euroni ning viimase kuuga on enim võlga kasvatanud HartFox Holding OÜ.
Äripäeva tähelepanelik lugeja küsis, kas Prop Kapital Gruppi võiks ähvardada Tallinna Moekombinaadi pankroti korral olukord, kus ettevõtte omakapital langeb miinusesse ning Pro Kapitali ennast ähvardab pankrot.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.