Autor: Finantsuudised.ee • 4. aprill 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Odyssey alustas OEG aktsiate kokkuostu

Foto: Andras Kralla
Olympic Entertainment Groupile ülevõtupakkumise teinud Odyssey Europe AS, mille taga on Luksemburgi firma Novalpina, pani paika aktsiate ülevõtuperioodi ja alustas juba laiaulatusliku aktsiate kokkuostuga.

Ametlik Odyssey pakkumisperiood, mille käigus soovib ettevõte omandada võimalikult palju OEG aktsiaid hinnaga 1,9 eurot tükk, algas 4. aprillil ja kestab 2. maini. Need aktsionärid, kes pakkumise vastu võtta soovivad, peavad esitama oma väärtpaberikonto haldurile tehingukorralduse.

Ostutehingu lõpuleviimisel on veel kaks formaalset takistust: Odysseyl on vaja maksu- ja tolliametilt nõusolekut Olympic Casino Eesti ASi (OEG tütarfirma) omandamiseks ning Leedu Panga nõusolekut UAB Mecom Grupi omandamiseks.

Praegu, börside kõikumise ajal, on tehingul veel üks teoreetiliselt takistav klausel: nimelt seisab prospektis, et pakkumine kehtib vaid sel juhul, kui alates 4. aprillist pole ei OMX Tallinn, FTSE 100 ega DAX-indeks langenud 15 protsenti või enam.

Omandab jõudsalt

Odysseyle ei kuulunud börsiteate järgi enne 19. märtsi ühtegi OEG aktsiat, kuid samal päeval asus ta väärtpabereid kokku ostma. Ettevõtte teatel omandas ta kuni 23. märtsini 3,6 miljonit aktsiat, 4. aprilli hommikul näitas väärtpaberiregister, et Odysseyle kuulub juba 4,4 miljonit aktsiat ehk 2,91 protsenti Olympicust.

Kuna kokku on Olympicul 151,8 miljonit aktsiat, püüab ettevõte nüüd võimalikult suure osa aktsiaid kätte saada. Suurosalus tal juba on, sest Olympicu suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov on talle lubanud oma 64protsendise osaluse (97,1 miljonit aktsiat). Kui Odyssey saab kätte 90 protsenti OEGst, saab ta võtta vastu otsuse ülejäänud aktsiate ülevõtmiseks.

Kui ta 90 protsenti kätte ei saa, kavatseb Odyssey esmalt OEG endaga ühendada ja kui talle seejärel kuulub 90 protsenti aktsiatest, võtab ta ülejäänud aktsiad üle. Sisuliselt liidetakse OEG Novalpina kontserniga ning Odyssey teatas, et neile praegustele aktsionäridele, kes praegust pakkumist vastu ei võta, pakutakse tulevikus ülevõtva ettevõtte uusi aktsiaid.

Tuhatkond aktsionäri on juba lahkunud

OEG on kujunenud üheks suurima investorite arvuga ettevõtteks Tallinna börsil – neid oli harilikult 5000 ringis. Kuid teade, et Olympic ostetakse ära ja nopitakse lõpuks üldse börsilt, pani paljud investorid tegutsema ning praeguse seisuga on Olympicu jätnud juba ligi 1000 investorit. Oma positsiooni on Olympicus täielikult likvideerinud ka mitu tuntud Eesti investorit, teiste hulgas pikaajalised Olympicu aktsionärid Oliver Peek, Raul Koosel ja Rene Ilves, kes Olympicu „odavmüüki“ teravalt kritiseeris. Väikeaktsionäride seas tekitas nördimust, et OEG müüakse ära vaat et võileivahinnaga: makstakse 1,9 eurot aktsia kohta, preemiat peale ei saa ning tagatipuks tuleb investoritel suu ka tänavusest dividendist puhtaks pühkida, sest kogu möödunud aasta kasum kuulub ostjale.

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077