Krediidihaldusteenuste pakkuja Intrum äsja avaldatud 29 riigi 11 000 ettevõtet hõlmav iga-aastane Euroopa maksearuanne näitab, et 86%-l Eesti ettevõtetest on viimase 12 kuu jooksul palutud aktsepteerida tähtajast hilisemaid makseid. Aastal 2021 oli maksetähtaegade pikendamise taotlusi saanud ettevõtete osakaal 81%.

- Intrum Balticsi tegevdirektori Ilva Valeika
- Foto: erakogu
Ettevõtted ootavad sel aastal hilinenud maksete hulga märkimisväärset kasvu. Eestis kulub klientidelt makse laekumiseks keskmiselt 55 päeva, see on veidi üle Euroopa keskmise, milleks on 54 päeva. Vahe kokku lepitud tingimuste ja tegeliku laekumise vahel on B2C ja B2B segmendis jäänud suhteliselt samaks, kuid on oluliselt suurenenud avaliku sektori maksete puhul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtluses ei ole olemas hetke, mil raamatupidamist pole vaja. Isegi siis, kui tegevust ei ole, tuleb vähemalt kord aastas kõik terviklikult üle vaadata, esitada vajalikke aruandeid ja deklaratsioone. „Raamatupidamine on baasvajadus– see on nagu elekter, mille kadumine annab kohe tunda,“ ütleb raamatupidamise ja palgaarvestuse teenust ning maksukonsultatsioone pakkuva Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis.