Coop Pank lõi esimeste Eesti pankade hulgas klientidele võimaluse loobuda plastkaartidest ning teha kõiki tehinguid ainult virtuaalkaartidega, sest üha rohkem kliente eelistab maksmisel kasutada nutiseadet.

- Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Moonika Maaring
- Foto: sergeizjuganov.com
„Virtuaalkaardi kasutamine suurendab kasutaja kaardiandmete turvalisust, kuna andmetele saab ligi vaid internetipanga, äpi ja nutiseadme Walleti kaudu, mis kõik nõuavad täiendavat autentimist parooli või biomeetriaga,“ ütles Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Moonika Maaring. „Sellega väheneb oht, et kaardiandmed võiksid langeda kõrvaliste isikute kätte. Ühtlasi on sarnaselt plastkaardile võimalik virtuaalkaardile seada limiidid.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmisel aastal korraldatud euroala elanike maksekäitumise uuringust selgub, et Eestis on elektrooniliste maksete osakaal suurem kui teistes euroala riikides.
Kui Eestis pakuvad suuremad pangad riigisiseseid välkmakseid juba aastaid ning hiljuti on hakanud seda tegema ka enamik väiksemaid panku, siis Euroopa Liidus jõustub alles selle aasta 9. oktoobrist nõue, et eurodes tehtud pangaülekanded peavad sõltumata nädalapäevast või kellaajast saajani jõudma kümne sekundi jooksul. Välkmaksete eest ei tohi küsida kõrgemat tasu kui tavamakse eest
Elektrooniliste maksete ja ostuvõimaluste kiire arengu ja kasutamise kasvuga on viimastel aastatel märgatavalt suurenenud maksepettuste arv. Selle ennetamiseks on võtmeroll tarbija teadlikkusel, pankade ja makseteenuste pakkujate koostööl ning Euroopa välkmaksete määrusel, tõdeti 15. jaanuaril Eesti Panga eestvõttel toimunud Maksekeskkonna Foorumi (MKF) koosolekul.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.