Kuhu on kadunud varakevadel USA riigiaparaadi kallal laamendanud Elon Musk? Ei ole kadunud – näiteks hiljuti esines ta Saudi-USA investeerimisfoorumil visiooniga humanoidrobotitest ja universaalsest kõrgsissetulekust. Jah, just nimelt kõrgsissetulekust, mitte universaalsest baassissetulekust ehk kodanikupalgast.
„Minu ennustus humanoidrobotite kohta on, et neid saab lõpuks olema kümneid miljardeid. /---/ Kui meil on humanoidrobotid, siis majanduslik väljund võib olla tohutu – potentsiaalselt piiramatu. Meil võiks olla majandus, mis on kümme korda suurem kui praegune globaalne majandus, kus kellelgi ei ole millestki puudust,“ rääkis Musk.
See tooks Muski arvates kaasa ka ühiskondlike toetusmehhanismide muutuse. „AI kontekstis räägitakse sageli universaalsest baassissetulekust. Mina arvan, et see saab olema universaalne kõrgsissetulek, kus igaüks saab endale lubada kõiki soovitud kaupu ja teenuseid.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järgnev lugu ei ole keele teritamine hiljuti elevust tekitanud SDE juhi Lauri Läänemetsa majanduspoliitiliste vaadete või Eesti noorte marksistliku lugemisringi teemal. Juttu tuleb hoopis alternatiivsetest omandivormidest, mida majandusteadlased, ettevõtjad ja maailmaparandajad – mitte alati marksistid – praeguse majandussüsteemi parandamiseks välja pakuvad.
Maksueelis ei tohi olla tehingu eesmärk
Kui analüüsis või kirjavahetuses on selgelt kirjas, et tehing tehti sellisel viisil just maksueelise saamiseks, võib see olla väga kaalukas tõend maksustamiseks, ütles maksu- ja tolliameti tulumaksuosakonna juht Madis Laas.