Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti valitsusel oli plaan viia Enefit Greeni vähemusosalus börsile selle aasta esimesel poolaastal. Kriis tõmbas plaanile järsult kriipsu peale. Millal võiks avaneda uus võimalus Enefit Greeni või teiste ettevõtete aksiate avalikuks müügiks?
Eesti kõige väärtuslikum ettevõte on Tallink, teatasid hiljuti finantsnõustamise ettevõte Prudentia ja Nasdaq Tallinn. Tallinkile järgnevad selles edetabelis Swedbank ja Eesti Energia.
Koroonakriisi tulemusel on paljude ettevõtete tegevuse jätkuvus praegu küsimärgi all. Raamatupidamise toimkonna juhend (RTJ 15) aga sätestab, et kui ettevõtte tegevuse jätkuvuse suhtes vähemalt 12 kuu ulatuses aruandekuupäevast eksisteerib ebakindlus, tuleb seda aruande lisas kajastada.
Kuna olukord muutub ja erinevate riikide uued otsused võivad rakenduda iga päev, on olukorras toimetulekuks tähtsaim faktor turu käitumisele reageerimise kiirus ja objektiivsus. Palju on näha tekkinud paanikal rajanevaid kiirustades tehtud otsuseid, mis ettevõtete käekäiku on halvendanud, kirjutab Sunoreki juhatuse esimees Indrek Pals.